Предімплантаційна генетична діагностика BRCA+

Предімплантаційна генетична діагностика BRCA+

ПГД BRCA+ –це дослідження ембріонів, отриманих в результаті екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), на наявність мутацій у генах BRCA1, BRCA2 PALB2 та CHEK2 методом NGS.

 

  Спадкові мутації в цих генах значно підвищують ризики раку молочної залози, раку яєчників, раку передміхурової та підшлункової залоз.

 

Дуже часто онкологічне захворювання проявляється в декількох поколіннях. Особливо поширений так званий “синдром спадкового раку молочної залози та яєчників”, викликаний спадковою передачею “поламаного” BRCA1/2 гену. Ймовірність передачі майбутній дитині генетичної мутації від одного з батьків – 50%.

 Знання про наявність цих мутацій дає людині можливість приймати обдумані рішення  щодо здоров’я своїх майбутніх дітей.

 

Кожна мати та батько хочуть позбавитись від страху очікування важкої хвороби в своєї дитини.

  Людині, в якої виявлена патогенна мутація, варто свідомо готуватися до майбутнього батьківства, адже спадкову передачу схильності до цих онкозахворюваннь можна перервати.

 

 Предімплантаційна генетична діагностика (ПГД) BRCA+ дозволяє переносити в матку жінки при ЕКЗ тільки ті ембріони, в яких немає онкогенних мутацій. У народженої дитини їх не буде, а значить, не буде і спадкового раку.

 

 ПГД проводиться на декількох клітинах ембріону, які отримують шляхом його біопсії. Доведено, що біопсія не знижує частоту настання вагітності та не впливає на здоров’я і стан майбутньої дитини, тобто є цілком безпечною процедурою.

 

 Ми співпрацюємо з клініками репродуктології, даючи батькам можливість мати здорових дітей через ЕКЗ.